شرکت آلومینای ایران

0
53

معرفی شرکت

به علت خواص منحصر بفرد فلز آلومینیوم و استراتژیک بودن این فلز در دنیا ، روز به روز استفاده از آن در بسیاری از صنایع و بخصوص صنایع با تکنولوژی بالا ، گسترده‌تر شده و نیاز بازار جهانی به مصرف این فلز افزایش چشمگیری یافته است .
با توجه به هدف‌گذاری تولید ارقام بالایی از این فلز در برنامه‌های توسعه‌ای کشور و احداث چند کارخانه تولید شمش آلومینیوم اهمیت تولید این فلز استراتژیک بیشتر مشخص می‌گردد. ماده اولیه و اصلی جهت تولید این فلز ، اکسید آلومینیوم ( Al2O3 ( با درصد خلوص بالا بوده و تنها تولیدکننده پودر آلومینا در کشور ، شرکت آلومینای ایران (مجتمع جاجرم) می‌باشد.
مطالعات اکتشافی زمین‌شناسی معادن بوکسیت جاجرم که در ۱۰ کیلومتری شمال شرق جاجرم در استان خراسان شمالی واقع شده نشان دهنده این حقیقت بود که میزان ذخیره و کیفیت بوکسیت جاجرم به اندازه کافی مناسب است که ایجاد کارخانه تصفیه آلومینا را توجیه می‌کند.


واحدهای عملیاتی

بوکسیت و آهک

PU01

این واحد جهت عملیات خردایش سنگ بوکسیت طراحی شده که هم اکنون در خارج از مجتمع جهت خردایش بوکسیت و تبدیل سنگها به زیر ۲۰ میلیمترکه سایز مورد نیاز خوراک مجتمع می باشد در عملیات قرار دارد. واحد فوق توسط بخش خصوصی نصب و اداره می شود و شامل یک عدد سنگ شکن فکی و یک عدد سنگ شکن ژیراتوری می باشد و قادر است روزانه در حدود ۳۰۰۰ تن سنگ بوکسیت را جهت استفاده به مجتمع حمل نماید.

PU02

این بخش در مجتمع جهت ذخیره سازی و در صورت نیاز عملیات همگن سازی سنگ بوکسیت را بر عهده دارد و تناژ قابل ذخیره در این واحد در حدود ۶۰۰۰۰ هزارتن سنگ بوکست خردایش شده زیر ۲۰ میلیمتر است در حال حاضر با توجه به عملیات همگن سازی در واحد خردایش معدن ، قسمت همگن سازی سنگ بوکسیت در مجتمع انجام نمی پذیرد. این واحد شامل یک سوله به همراه نوار نقاله ها و اسکراپرها می باشد.

PU03

این واحد جهت ذخیره سازی سنگ آهک خام می باشد. مقدار سنگ آهک ذخیره شده در این واحد در حدود ۴۵۰۰۰ هزار تن است که در دو سایز ۳۰-۷۰ میلیمتر و ۷۰-۱۴۰ میلیمتر است و حاوی یک عدد سوله روباز و نوار نقاله های مرتبط جهت انتقال سنگ آهک خام به کوره پخت آهک است.

PU04

واحد پخت سنگ آهک شامل دو کوره عمودی می باشد که وظیفه پخت سنگ آهک را بر عهده دارد. ظرفیت تولیدی هر کوره تن در ساعت است. هر چه کیفیت آهک پخته شده بهتر باشد در راندمان واحد انحلال و نیز کاهش مصرف سود سوزآور موثر خواهد بود. آهک پخته شده به دو صورت در فرایند بایر مصرف می شود:
الف) بصورت سنگ پخته شده در اختلاط با سنگ بوکسیت و انجام انحلال بوکسیت
ب) بصورت شیر آهک و مصرف در واحد گل قرمز جهت انجام سودیابی که مقدار تولیدی روزانه در حدود ۵۰۰ تن می باشد.

PU05

در این واحد عملیات تولید شیر آهک انجام می‌شود. به این صورت که آهک پخته شده در مخازن حاوی همزن با آب مخلوط شده و پس از رسیدن به غلظت مناسب به واحد بازیافت سود ، که همان واحد گل قرمز می باشد انتقال می یابد. این واحد شامل ۵ مخزن همزن دار جهت تولید شیر آهک می باشد.

PU08

واحد آسیابها شامل سه آسیاب سه چمبره و از نوع آسیابهای تر گلوله ای می باشد. خوراک ورودی به آسیاب عبارتند از سنگ بوکسیت زیر۲۰ میلیمتر و آهک پخته و محلول WEAK CAUSTIC که از واحد ترسیب به این واحد انتقال می‌یابد.

مخلوط مورد نظر در طی عملیات آسیاب کردن تولید دوغابی می نماید که در حدود ۹۰ درصد سایز ذرات زیر ۹۰ میکرون می‌باشد و ظرفیت هر آسیاب حدود ۵۰ تن بوکسیت در ساعت می باشد که به این مقدار در حدود ۵ تن در ساعت سنگ اهک افزوده شده و مقدار مناسبی محلول سود رقیق جهت تولید دوغابی با ذرات جامد ۳۵۰ گرم در لیتر تولید می نماید و به واحد سیلیس زدایی مقدماتی دوغاب حاصله توسط پمپ انتقال می یابد.

انحلال

PU09

این واحد شامل دو مخزن ذخیره ۶۵۰ متر مکعبی و چهار مخزن ذخیره جهت عملیات سلیس زدایی مقدماتی می باشد. دوغاب ارسالی از واحد ۰۸ ابتدا در دو مخزن ذخیره می شود سپس توسط پمپ به مخازن دیگر پس از عملیات گرم کردن در مبدلهای تیوب-شل که دوغاب را  تا دمای ۱۰۰ درجه گرم می نماید انتقال می دهد.
در مخازن فوق علاوه بر ایجاد زمان اقامت ۶ الی ۸ ساعت به دوغاب فوق محلول غلیظ Strong Caustic ارسالی از واحد سود وتبخیر افزوده میگردد تا غلظت سود در دوغاب به حدود ۱۷۰ گرم در لیتر برسد زمان اقامت ایجاد شده همراه دما و غلظت سبب میگردد سیلیسهای فعال موجود در بوکسیت بصورت غیر فعال تبدیل و از ایجاد رسوب در واحد انحلال و در جداره لوله ها جلوگیری نماید.

PU10

واحد پمپهای فشار قوی شامل دو مخزن ذخیره دوغاب هر یک به گنجایش ۶۵۰ متر مکعب و چهار پمپ فشار قوی پیستون دیافراگم جابجایی مثبت با توانایی پمپاژ ۱۳۰ متر مکعب در ساعت می باشد.

این پمپ‌ها قادر هستند دوغاب را تحت فشار در واحد انحلال پمپاژ نمایند. با توجه به اینکه دوغاب در واحد انحلال نیاز است تا دمای ۲۷۰درجه سانتیگراد گرم شود لذا پمپهای فوق توانایی ایجاد فشار تا ۱۴۰ اتمسفر را دارا می باشند.

PU11

واحد انحلال لوله ای وظیفه انحلال سنگ بوکسیت و انتقال اکسید الومینیوم از فاز جامد به مایع را دارد. در این واحد در ابتدا دوغاب بوکسیت از طریق پمپهای فشار قوی با دمای ۱۰۰ درجه به درون یک سری مبدلهای حرارتی (پری هیتر) انتقال می‌یابد و دمای دوغاب توسط بخار در مجاورت شل تا ۲۰۰ درجه سانتیگراد گرم می شود. سپس دوغاب به داخل کوره انتقال یافته و دمای آن تا ۲۷۰ درجه توسط مشعلهای داخل کوره گرم می شود.

پس از رسیدن دما به مرحله نهایی دوغاب جهت ایجاد زمان اقامت در دمای ۲۷۰ درجه و زمان ۴۰ دقیقه و انجام انحلال کامل اکسید آلومینیوم در رآکتور لوله ای و دایجستر تحت فشار نگهداری شده سپس دوغاب انحلال یافته جهت عملیات سرد شدن به صورت سری درون ۱۱ عدد فلاش تانک انتقال می‌یابد.

در هر مرحله از فلاش تانکها با کاهش فشار دوغاب از طریق اورفیس های داخل فلاش تانکها و گرفتن بخار ، عملیات سرد کردن دوغاب تا دمای ۱۰۰ درجه انجام می پذیرد. بخارات متصاعد شده از هر فلاش تانک جهت گرم کردن اولیه دوغاب در پری هیترها استفاده میشود. پس از تبادل دمایی دوغاب با بخارات در پری هیتر کندانس های ایجاد شده به کندانس تانکهای مربوطه انتقال یافته و بخارات متصاعد شده از هر کندانس تانک با بخارات فلاش تانکهای بعدی مخلوط شده و به پری هیتر مربوطه انتقال می یابد.

دوغاب سرد شده در نهایت از آخرین فلاش تانک به مخزنهای ذخیره انتقال یافته و به واحدهای بعدی پمپ می شود.

همانگونه که توضیح داده شد واحد انحلال شامل یک سری خطوط و پری هیتر و کوره اتاقکی که بصورت تشعشع عملیات گرم کردن دوغاب را درون لوله ها انجام می دهند و نیز رآکتور لوله ای به طول ۶۴۵ متر و دو عدد دایجستر به حجم ۵۰ متر مکعب و ۱۱ عدد فلاش تانک و ۱۰ عدد کندانس تانک و ۳ مخزن ذخیره دوغاب نهایی می باشد.
دوغاب انتقال یافته از واحد سیلیس زدایی مقدماتی که دارای غلظت کاستیک ۱۷۰ گرم در لیتر و اکسید آلومینیوم ۸۰ گرم در لیتر می باشد ، در این واحد پس از رسیدن دما به ۲۷۰ درجه و انحلال و سرد شدن غلظت کاستیک تا ۲۲۰ و اکسید آلومینیوم نیز تا حدود ۲۱۵ گرم در لیتر می‌رسد.

جداسازی گل

PU12

این واحد شامل ۴ مخزن ۷۰۰ متر مکعبی می باشد که جهت انجام عملیات سیلیس زدایی ثانویه و رقیق سازی در فرایند بایر می باشد. ابتدا دوغاب غلیظ واحد انحلال به این واحد پمپ شده ، سپس محلول Overflow که ناشی از شستشوی گل قرمز می باشد به این واحد جهت مخلوط شدن با دوغاب انتقال می‌یابد و پس از تنظیم آلفا تا مقدار ۱٫۶و غلظت کاستیک تا ۱۳۰ گرم در لیتر و ایجاد زمان اقامت ۶ ساعت در این واحد ، سیلیس کوارتز در محله انحلال و دمای ۲۴۰ درجه حل شده اند به صورت غیرفعال در آمده و با گل قرمز در واحدهای بعدی ته نشین می شود.

PU13

دوغاب سلیس زدایی شده و نیز رقیق شده به این واحد که شامل دو عدد تیکنر ، هر یک ۵۰۰۰ متر مکعب و نیز ۳ عدد فیلتر کلی انتقال می یابد. دوغاب در ابتدا به داخل تیکنر با دمای ۱۰۰ درجه انتقال یافته و همزمان فلوکولانت (منعقد کننده) به آن افزوده می‌شود و با توجه به عملکرد تیکنر فاز گل قرمز که به عنوان باطله بوده به سمت ته مخزن و محلول فوق اشباع از اکسید آلومینیوم در سرریز تیکنر قرار می‌گیرد که قسمت سرریز توسط پمپ به فیلترهای کلی جهت جداسازی ذرات ناخالص انتقال یافته و محلول شفاف که از اکسید آلومینیوم فوق اشباع می باشد در مخازن مربوطه ذخیره میگردد و قسمت ته ریز تیکنر که حاوی گل قرمز و ذرات ناخالص دیگر مانند سیلیس ، تیتانیوم ، اکسید آهن و غیره می‌باشد ، از ته تیکنر جهت انجام شستشو و بازگرداندن سود و اکسید آلومینیوم به واحد بعدی انتقال می یابد.

PU14

ته ریز تیکنرها که حاوی گل قرمز می باشد به این واحد که شامل چهار عدد Washer هر یک به ظرفیت ۴۰۰۰ متر مکب می‌باشد ، انتقال می یابد و بصورت کانتر کارنت (برعکس) عملیات شستشو گل قرمز توسط کندانس آلوده که از واحد انحلال و سود وتبخیر انتقال یافته انجام می پذیرد. گل شستشو شده سپس از ته Washer ها به ۳ عدد مخزن سودیابی انتقال می یابد و پس از افزودن شیر آهک و گرم کردن ، عملیات سودیابی انجام می پذیرد.

گل در نهایت توسط پمپ به ۷ عدد فیلتر درام جهت شستشوی بهتر انتقال یافته و پس از شستشوی نهایی و بازیافت سود و اکسید آلومینیوم محبوس شده توسط وکیوم اعمال شده به فیلترها ، به مخزن ذخیره انتقال یافته ، سپس توسط دو عدد پمپ پیستون دیافراگمی شبیه واحد انحلال ، به سد باطله که در بیرون مجتمع قرار دارد ، به عنوان باطله و با رطوبت ۴۰ درصد انتقال می یابد.

ترسیب

PU17A

محلول آلومینات فوق اشباع از واحد ۱۳ جهت عملیات خنک سازی به این واحد پمپ می گردد. این واحد شامل ۳ مخزن ۷۵۰ مترمکعبی به همراه ۴ عدد مبدل صفحاتی می باشد که محلول آلومینات با دمای ۱۰۰ درجه ضمن کاهش دما تا ۷۸ درجه محلول کاستیک رقیق که ناشی از فیلتراسیون در واحد ۱۷ تولید می شود را گرم نموده و به واحد ۰۸ و سودوتبخیر پمپاژ می نماید.

PU16, PU17

این دو واحد شامل یک سری مخازن ۲۴۰۰ متر مکعبی جهت عملیات ترسیب و نیز مبدلهای صفحه ای جهت خنک سازی مجدد محلول آلومینات و نیز دو سری فیلتر از نوع دیسک فیلتر و درام فیلتر می باشد که کارکرد دیسک فیلترها جهت تولید جوانه هیدروکسید آلومینیوم و درام فیلترها جهت تولید محصول هیدروکسید آلومینیوم می باشد و مخازن ترسیب نیز جهت ایجاد زمان اقامت و انجام ترسیب می‌باشد.

محلول آلومینات پس از سرد شدن مجدد در مبدلهای صفحه ای تا دمای ۶۰ درجه به مخزن واحد ۱۷ پمپ می شود. از طرف دیگر دو انشعاب از آخرین مخزن ترسیب گرفته شده و توسط پمپ ، یکی به فیلترهای دیسکی جهت تولید جوانه اولیه می رود و انشعاب دیگر به فیلترهای درام جهت تولید محصول پمپ می شود.

جوانه با لیکور سرد شده مخلوط شده و مجدد به مخازن ترسیب که شامل ۱۴ مخزن ۲۴۰۰ متر مکعبی می باشد و به صورت سری در عملیات است ، پمپ می شود و ترسیب در زمان اقامت ایجاد شده در مخازن اتفاق می افتد.

انشعاب دوم که به عنوان محصول می باشد ابتدا به فیلتر درام انتقال می یابد و پس از فیلتر شدن هیدروکسید تولید شده با کندانس تمیز مخلوط می شود و مجدد به ۳ عدد فیلتر درام دیگر منتقل می شود و هیدروکسید شسته شده تمیز توسط نوار نقاله به واحد تکلیس انتقال می یابد.

محلولهای حاصل از فیلتر نمودن که به عنوان کاستیک رقیق شده می باشد پس از جمع آوری در تیکنر به حجم ۸۰۰۰ متر مکعب و ته نشینی  هیدروکسیدهای انتقال یافته از پارچه ها توسط دو انشعاب به واحد آسیابها و نیز به واحد سودوتبخیر انتقال می یابد.

سود و تبخیر

PU18

سود رقیق حاصل از فیلتراسیون واحد قبلی جهت تغلیظ و نمک گیری به این واحد انتقال می یابد. این واحد شامل ۳ لاین جداگانه می باشد که کاستیک در هر لاین با انتقال به درون مبدلهای حرارتی و گرم نمودن ، سبب تبخیر محلول گشته و محلول غلیظ شده که غلظت کاستیک آن ۲۸۰ گرم در لیتر می باشد به درون یک عدد تیکنر انتقال می یابد و پس از ته نشینی نمکهای کربنات ایجاد شده ، محلول شفاف غلیظ با درصد حساب شده به واحد سلیس زدایی مقدماتی جهت تنظیم غلظت پمپ می شود. نمکهای حاصله در تیکنر نیز پس از فیلتر کردن مجدد با شیر آهک مخلوط و به مخازن سودیابی انتقال می یابد.

تکلیس

PU19

این واحد به عنوان ذخیره سازی هیدروکسید آلومینیوم می باشد که از یک سوله به همراه نوار نقاله ها و اسکراپر تشکیل شده است. از هیدروکسید ذخیره شده جهت شارژ به کوره و یا برای فروش مستقیم استفاده می شود.

PU21

این واحد شامل کوره تکلیس می باشد که در ان هیدروکسید آلومینیم تولید شده که حاوی رطوبت ۱۰ درصد و سه آب مولکولی است ، توسط جریان هوا به داخل کوره عمودی انتقال یافته و پس از گرم نمودن ذرات هیدروکسید تا دمای ۱۱۵۰ درجه سانتیگراد ، آبهای موجود تبخیر و اکسید آلومینیوم بدون آب که در صنعت تولید شمش آلومینیوم مصرف می شود ، تولید می شود و به مخازن مربوطه انتقال می یابد.

PU15

اکسید آلومینیوم تولید شده در این واحد در دو مخزن ۱۲۰۰۰ تنی ذخیره می شود و سپس توسط جریان هوا ، محتویات مخازن جهت مشتریان بارگیری می شود.

یوتیلیتی

این واحدها شامل واحد تصفیه آب ، واحد تولید بخار ، تصفیه فاضلاب و برجهای خنک کننده می باشد.

PU23

در واحد تصفیه آب توسط روش اسمز معکوس سختی آب گرفته شده و آب تصفیه شده جهت واحد تولید بخار و مقداری هم جهت برجهای خنک کننده انتقال می یابد. عملیات کلرزنی نیز در این واحد انجام می‌گیرد و آب شرب پرسنل نیز تأمین می شود.

PU24

واحد تولید بخار شامل ۳ عدد بویلر به ظرفیت هر یک ۴۵ تن در ساعت می باشد که وظیفه تولید بخار جهت عملیات گرم کردن محلولهای در گردش فرایند بایر را عهده دار است و مقداری از کندانسهای تولید شده نیز جهت شستشوی محصول مصرف می شود.

PU25

واحد برجهای خنک کننده نیز شامل دو برج بوده ، یکی جهت خنک کاری آب تمیز در گردش و دیگری جهت خنک کاری آب آلوده در گردش می باشد. آبهای خنک سازی شده بسته به نوع آن جهت خنک کاری گیربکس ها و محلول آلومینات و وکیوم پمپها مصرف می شود.

PU25A

در واحد تصفیه فاضلاب نیز تمامی فاضلاب های تولیدی به این واحد منتقل شده و توسط هوادهی و باکتری ، تصفیه شده و آب تولید شده جهت آبیاری فضای سبز استفاده می شود.

PU06

این واحد شامل دو مخزن ۳۰۰۰ متر مکعبی جهت ذخیره سازی سود سوزآور می باشد که به عنوان حل کننده آلومینا در سنگ بوکسیت مصرف می شود و با هدر رفت در گل قرمز خروجی ، بایستی جهت تنظیم غلظت افزوده شود.

PU38

این واحد شامل دو مخزن ۸۰۰۰ متر مکعبی جهت ذخیره سازی مازوت می باشد.

[divider]

محصولات

‏اکسید آلومینیوم (آلومینا) AL2O3‏

مشخصات آلومینای متال گرید تولیدی شرکت آلومینای ایران
روش آزمونحد مرزیTypicalسنجهپارامتر
ISIRI  ۱۳۴۶۱Max     ۹۸٫۵۹۹٫۰%Al2O3
ISIRI       ۹۰۸Max     ۰٫۰۲۰۰٫۰۱۳%SiO2
ISIRI      ۹۰۴Max     ۰٫۰۲۰۰٫۰۱۴%Fe2O3
ISIRI  ۱۰۶۱۶Max     ۰٫۵۵۰٫۴۷%Na2O
ISIRI  ۱۰۶۱۹Max     ۰٫۰۴۰۰٫۰۱۲%CaO
ISIRI    ۸۳۴۶Max     ۱٫۰۰٫۵%L.O.I.
ISIRI    ۸۳۴۶Max      ۱٫۰۰٫۳%Moist
 AS       ۲۸۷۹-۳Max       ۱۲۹%αalumina
ISIRI  ۱۲۵۷۸۵۰ – ۷۰۵۷m2/grB.E.T.
ISIRI  ۱۴۲۲۵۳۰ – ۳۳۳۱DegreeA.O.R.
ISO     ۱۳۳۲۰Max      ۱۵۱۲%-۴۴ μm
ISO     ۱۳۳۲۰Max     ۲۵۱۱%+۱۵۰ μm
ISO     ۱۳۳۲۰۸۰ – ۱۱۰۸۵μmMedian

‏هیدروکسید آلومینیوم(هیدرات) AL(OH)3

مشخصات هیدروکسید  آلومینیوم تولیدی شرکت آلومینای ایران
پارامترسنجهTypicalحد مرزیروش آزمون
Al(OH)3%۹۹٫۶Max      ۹۹٫۵By diffirence
SiO2%۰٫۰۰۸Max      ۰٫۰۱۵ISIRI        ۹۰۸
Fe2O3%۰٫۰۱۰Max      ۰٫۰۲۰ISIRI        ۹۰۴
Na2O%۰٫۳۳Max        ۰٫۴۰ISIRI    ۱۰۶۱۶
CaO%۰٫۰۰۹Max     ۰٫۰۲۰ISIRI    ۱۰۶۱۹
L.O.I.%۳۴٫۷Max           ۳۵ISIRI      ۸۳۴۶
Moist%۷Max           ۱۰ISIRI      ۸۳۴۶
-۴۴ μm%۱۱Max           ۱۵ISO       ۱۳۳۲۰
+۱۵۰ μm%۱۴Max           ۲۵ISO       ۱۳۳۲۰
Medianμm۹۲۸۰ – ۱۲۰ISO       ۱۳۳۲۰

‏آلفا آلومینا‏

مشخصات آلفا آلومینای تولیدی شرکت آلومینای ایران
روش آزمونحد مرزیسنجهپارامتر
ISIRI  ۹۰۸Max     ۰٫۰۸%SiO2
ISIRI  ۹۰۴Max   ۰٫۱%Fe2O3
ISIRI  ۱۰۶۱۶Max   ۱٫۰%Na2O
ISIRI  ۱۰۶۱۹Max  ۰٫۵%CaO
AS    ۲۸۷۹-۳Max     ۸۰%αalumina
ISIRI  ۱۲۵۷۸۳٫۵ _ ۳٫۸۰gr/mlSpecific Gravity
ISO  ۱۳۳۲۰۵۰ – ۷۰%-۲۰ μm
ISO  ۱۳۳۲۰Max    ۲٫۵%+۴۴ μm
ISO  ۱۳۳۲۰۱۰ – ۲۰μmMedian

اطلاعات تماس

دفتر مرکزی:

آدرس : تهران – یوسف آباد – بالاتر از میدان سیدجمال الدین اسدآبادی – نبش خیابان ۴۶ پلاک ۳۶۲

تلفن :   ۸۸۰۵۱۴۰۳-۵- ۰۲۱                      

نمابر :   ۸۸۰۵۸۸۲۳- ۰۲۱                     

کد پستی : ۱۴۳۶۷۷۳۸۳۱        

ایمیل : info@iranalumina.ir

دفتر کارخانه

آدرس: استان خراسان شمالی، شهرستان جاجرم،کیلومتر ۷ جاده سنخواست
تلفن :   ۳۲۲۷۲۰۸۸- ۰۵۸                     تلفن های فروش :    ۳۲۲۷۲۰۸۶ – ۰۵۸
و      ۵-۳۲۲۷۳۰۸۱-۰۵۸                     ۳۲۶۰۵۹۴۴                  و ۳۲۶۰۵۹۳۰
نمابر : ۳۲۲۷۳۰۴۱- ۰۵۸                        نمابر فروش :          ۳۲۲۷۳۱۹۰ – ۰۵۸
کد پستی : ۹۴۴۱۱-۱۱۱۳۷                     تلفن روابط عمومی :  ۳۲۶۰۵۵۳۰ – ۰۵۸
صندوق پستی : ۱۱۳۵-۹۴۴۱۵                 مدیر وب سایت  :     ۳۲۶۰۴۴۲۳ – ۰۵۸

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید