شرکت پتروشیمی زاگرس

0
26

تاریخچه شرکت

در راستای اجرای برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور و به منظور دستیابی به بازارهای جهانی و کسب سهم مناسبی از بازار متانول، شرکت پتروشیمی زاگرس در سال ۱۳۷۹ تأسیس گردید. به منظور توانمندسازی شرکت برای رقابت در بازارهای جهانی و همچنین با توجه به وجود منابع غنی گاز در منطقه پارس جنوبی و موقعیت استراتژیک منطقه، زمینی به مساحت ۳۰ هکتار در منطقه ویژه انرژی پارس جنوبی، تملیک و مجتمع تولیدی این شرکت در بندر عسلویه احداث گردید. از سوی دیگر، طراحی مجتمع به گونه‌ای انجام شده است تا از حداکثر انرژی تولیدی در راکتورهای سنتز و همچنین انرژی بازیافتی در واحد ریفرمینگ برای تأمین انرژی مورد نیاز استفاده گردد و از این طریق در حدود ۲۰۵ تن بخار در ساعت با فشار ۴۰ بار تولید و به فروش رسد.

قرارداد انجام مهندسی پایه، تفصیلی، خرید تجهیزات با کنسرسیومی متشکل از شرکت‌های Lurgi آلمان و پیدک ایران منعقد شد و کلیه فعالیت‌های مربوط به اجرای عملیات ساختمان و نصب توسط پیمانکاران ایرانی انجام گردید. براساس قرارداد با شرکت‌های لورگی و پیدک، فاز اول از سال ۱۳۸۰ آغاز و با ظرفیت سالیانه یک میلیون و ششصد و پنجاه هزار تن متانول گرید AA در سال ۱۳۸۵ پایان یافت. با خاتمه عملیات اجرایی فاز دوم در سال ۱۳۸۸، شرکت پتروشیمی زاگرس با ظرفیت تولید سالانه سه میلیون و سیصد هزار تن در زمره پنج شرکت بزرگ تولید کننده این محصول در دنیا قرار گرفت.

 

موقعیت جغرافیایی

 

مجتمع پتروشیمی زاگرس در منطقه ویژه اقتصادی /انرژی پارس ، در شهر عسلویه و به فاصله ۲۷۰ کیلومتری جنوب شرقی بندر بوشهر واقع گردیده است. مساحت کل مجتمع شامل فاز اول، دوم جمعاً حدود ۲۵هکتار می باشد ؛ مشتمل بر :

مساحت فاز اول : ۱۵هکتار

مساحت فاز دوم : ۱۰هکتار

 

اطلاعات تماس:

[restrict paid=true]

اطلاعات تماس با مجتمع:

تلفن: ۰۷۷۳۷۳۲۳۳۳۰فکس: ۰۷۷۳۷۳۲۳۲۰۷
پست الکترونیک: info@zpcir.com

 

ردیفقسمتتلفن داخلی
۱دفتر مدیرعامل۴۰۲۷
۲دفتر مدیرمجتمع۴۰۲۴
۳روابط عمومی۴۱۱۸
۴دفتر اموربازرگانی-عملیات کالا۴۴۱۳
۵دبیرخانه مرکزی۴۳۰۱

 

آدرساستان بوشهر-منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی
کدپستی: ۷۵۳۹۱۴۴۱۱۷

————————————————————

اطلاعات تماس با دفتر مرکزی:

تلفن: ۰۲۱۸۸۶۱۲۱۰۰فکس: ۰۷۷۳۷۳۲۳۲۰۷
پست الکترونیک: info@zpcir.com

 

ردیفقسمتتلفن داخلی
۱دفتر مدیرعامل۴۰۱
۲دفتر مدیراموربازرگانی۳۰۱
۳دفتر مدیرامورمالی۱۲۸
۴امورسهام۱۳۳
۵دفتر اموراداری۱۰۱

 

آدرستهران-ونک-خیابان شهید خدامی-پلاک ۸۸
کدپستی: ۱۹۹۴۸۳۵۵۵۵

 

 

 

[/restrict]

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید