شرکت پتروشیمی تخت جمشید

0
67

مجتمع پتروشیمی تخت‌جمشید TJPC شامل یک واحد تولید الاستومر استایرن بوتا‌دین رابر ((SBR به روش پلیمریزاسیون امولسیونی سرد به ظرفیت ۳۰ هزار تن در سال با تکنولوزی GOODYEAR و یک واحد تولید پلی بوتا دین رابر PBR)) به روش پلیمریزاسیون محلولی با کاتالیست زیگلر ناتا  به ظرفیت ۱۸ هزار تن درسال با تکنولوژی BF GOODRICH می‌باشد که در زمینی به مساحت ۱۶ هکتار در سایت ۲ منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر واقع شده است. عملیات اجرایی احداث مجتمع از آذر ماه سال ۱۳۹۱ آغاز و پیش‌بینی می‌شود در نیمه اول سال ۹۳ به بهره برداری برسد.

خوراک مورد نیاز پتروشیمی تخت‌جمشید که شامل منومر ۱و۳ بوتا‌دین و استایرن می‌باشد به ترتیب از پتروشیمی امیرکبیر از طریق خط لوله و پتروشیمی پارس از طریق تانکر تامین می‌گردد. همچنین عمده  یوتیلیتی (سرویس‌های جانبی) مورد نیاز این طرح شامل بخار، آب خنک‌کننده و Chiller Water توسط واحدهای احداثی در داخل شرکت تامین می‌گردد و سایر سرویس‌های جانبی از قبیل برق، آبRO  از پتروشیمی فجر تامین خواهد گردید. شرکت پتروشیمی تخت‌جمشید با نگاه ویژه به ملاحظات زیست محیطی در زمینه کاهش تولید آلاینده‌های هوا، بهینه‌سازی و کاهش مصرف انرژی بر اساس استانداردهای روز، طراحی و برخوردار از یک واحد تصفیه پساب  بومی بسیار پیشرفته با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال می‌باشد.

ماموریت و چشم‌انداز:


بیانیه  ماموریت شرکت پتروشیمی تخت‌جمشید:

  • توجیه نیازهای مشتریان و تامین آنها
  • تعالی، بهبود و تنوع‌بخشی مستمر تولید با اتکا بر استانداردهای جهانی.
  • پوشش کلیه بازارهای هدف و افزایش سهم محصولات شرکت در بازارهای جهانی.
  • دستیابی به دستاوردهای مورد نظر مالی.
  • تکیه برخلاقیت، نوآوری و همگرایی در کلیه منابع سازمانی.

چشم انداز شرکت پتروشیمی تخت‌جمشید:

ما  خواهیم با انتخاب مشتریان طراز اول، گسترش مرحله ای حیطه جغرافیایی فعالیت و همچنین توسعه و تنوع بخشی به محصولات الاستومری تولیدی خود، قطب تولید الاستومر در کشور و منطقه با نگرشی مشتری محور، دانش‌بنیان و همسو با مسئولیت اجتماعی و سازمانی خویش باشیم.

محصولات:


پلی بوتادین رابر (PBR):

پلی بوتادین رابر (PBR) بدلیل داشتن خواصی از قبیل مقاومت سایشی و پارگی عالی،جهندگی بسیار بالا،دمای انتقال شیشه ایی بسیار پایین(حدود۱۰۰- درجه سیلیسیوس) بعد از SBR پرمصرفترین الاستومر سنتزی می باشد.

محصولات PBR شرکت پتروشیمی تخت جمشید به روش پلیمریزاسیون محلولی تولید می گردد و می تواند محدوده وسیعی از نیاز صنعت تایر،قطعه سازی ، کفش و… را تامین نماید.

استایرن بوتادین رابر (SBR):

استایرن بوتادین رابر (SBR) بدلیل داشتن خواصی از قبیل فرایند پذیری عالی،مقاومت سایشی بالا و همچنین خواص محیطی مناسب پرمصرف ترین الاستومر سنتزی می باشد. بیشترین مصرف SBR در صنعت تایر است.

محصولات SBR شرکت پتروشیمی تخت جمشید به روش کوپلیمریزاسیون امولشن سرد (Cold Emulsion Copolymerization) تولید و می تواند محدوده وسیعی از نیاز صنعت تایر ، قطعه سازی ،چسب و… را تامین نماید.


 

پایگاه اینترنتی پتروشیمی تخت جمشید: tjpc.ir

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید