شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند

0
15

معرفی شرکت

شرکت پالایش نفت امام خمینی تولید کننده بنزین یورو ۴ یکی از مهمترین پالایشگاههای نفت کشور است.

پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند (پالایشگاه اراک) یکی از شرکتهای فرعی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران می باشد که به عنوان بزرگترین پالایشگاه تک واحدی ایران در سال ۱۳۷۲ با ظرفیت اسمی ۱۵۰ هزار بشکه در روز راه اندازی گردید. همچنین نخستین پالایشگاهی است که کار مطالعه و عملیات اجرای آن بعد از انقلاب اسلامی و در نخستین سال بعد از جنگ تحمیلی آغاز شد.

پس از مدتی با تلاش و کوشش نیروهای متعهد و متخصص ظرفیت تولید پالایشگاه به ۱۷۰ هزار بشکه در روز رسید. تغییر الگوی مصرف محصولات نفتی کشور از محصولات میان تقطیر به بنزین و همچنین ارتقاء کیفیت محصولات تولیدی مطابق با الزامات زیست محیطی و استانداردهای بین المللی مسئولان را بر آن داشت که طرح افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت فرآورده های پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند را تصویب و ابلاغ نمایند.

با اجرای این طرح ظرفیت تولید پالایشگاه از ۱۷۰ هزار بشکه در روز به ۲۵۰ هزار بشکه در روز افزایش یافته است. همچنین تولید بنزین به میزان ۱۲ میلیون لیتر در روز در ازاء کاهش تولید نفت کوره افزایش یافته است. درحالیکه خوراک پالایشگاه از ۱۰۰ درصد نفت خام شیرین و سبک به مخلوط ۵۵ درصد سبک و ۴۵ درصد نفت خام سنگین تغییر یافته است. محصولات پالایشگاه با مشخصات و کیفیت استانداردهای ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵ اروپا به بازار عرضه میشود.

 

شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره)

اهداف

شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) براساس رسالت خویش در تامین فرآورده های نفتی مورد نیاز کشور به همراه بهینه‌سازی راندمان اقتصادی تولید اهداف زیر را دنبال می‌نماید:
۱- جلب رضایت مشتریان و طرفهای ذینفع
۲- اصلاح فرایندها و بهبود مستمر عملیات
۳- حذف یا کاهش ریسک ناشی از فعالیتها و پیشگیری از مصدومیت و بیماریهای شغلی کارکنان
۴- افزایش آگاهی و ارتقای فرهنگ کارکنان
۵- پیشگیری از آلودگی های زیست محیطی
۶- رعایت مقررات و الزامات قانونی

اطلاعات تماس

آدرس:

اراک – کیلومتر ۲۰ جاده بروجرد – سه راهی شازند – شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند – صندوق پستی : ۱۴۴۸ – کد پستی : ۳۸۶۷۱۴۱۱۱۱

تلفنخانه:

۳۳۶۷۴۵۴۱ الی ۴ (با پیش شماره ۰۸۶)

پست الکترونیک:

روابط عمومی: info[at]ikorc.ir
مدیر سایت: webmaster[at]ikorc.ir

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید