شرکت پتروشیمی مارون

0
73

شرکت پتروشیمی مارون در تاریخ ۰۱/۱۱/۱۳۷۷ برای اجرای الفین هفتم تاسیس گردید. با اجرای این طرح که یا ظرفیت تولید سالیانه ۱/۱ میلیون تن پلی اتیلن در زمره بزرگترین الفین ها در جهان می باشد، برای اولین بار در کشور +۲C ( اتان ) از گاز طبیعی استحصال شده، طی فرآیندهایی به مواد الفینی، فرآورده های پلیمری و شیمیایی تبدیل می شود .

موقعیت جغرافیایی

شرکت پتروشیمی مارون در زمینی به مساحت ۵/۱۰۲ هکتار و در دو منطقه جغرافیایی زیر احداث گردیده است .

۱) منطقه کریت کمپ اهواز
واحد بازیابی اتان در زمینی به مساحت ۵/۹ هکتار در کلیومتر ۱۵ جاده اهواز – ماهشهر احداث شده است. در این واحد خوراک واحد الفین تولید و با خط لوله به طول ۹۵ کیلیومتر به منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ارسال می شود.

۲) منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی
واحد الفین به همراه واحد های پلی اتیلن سنگین، پلی پروپیلن، اتیلن اکساید و اتیلن گلایکول و سرویس های جانبی و آفسایت در زمینی به مساحت ۹۳ هکتار در سایت ۲ منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندر امام خمینی ( ره ) احداث شده است.

شرکت پتروشیمی مارون در تاریخ ۰۱/۱۱/۷۷ تأسیس گردید،در سال ۱۳۸۵ به بهره برداری رسید و در سال ۱۳۸۷ به بخش خصوصی واگذار شد.
شرکت پتروشیمی مارون با دارا بودن کارخانه بازیابی اتان ، با بازیافت اتان از گاز طبیعی آن را برای تولید محصولات شیمیایی و پلیمری به کار می برد.
این شرکت با توانایی تولید سالانه ۱۱۰۰۰۰۰تن اتیلن، ۲۰۰۰۰۰ تن پروپیلن، ۳۰۰۰۰۰ تن پلی اتیلن سنگین، ۳۰۰۰۰۰ تن پلی پروپیلن و بیش از ۴۴۳۰۰۰تن انواع گلایکول یکی از بزرگترین شرکت های پتروشیمی در ایران و جهان می باشد.
[divider]

واحدهای تولیدی

کارخانه بازیابی اتان

کارخانه بازیابی اتان به عنوان نخستین واحد تولیدی در زنجیره تولیدات شرکت پتروشیمی مارون به عنوان تأمین کننده خوراک اصلی واحد الفبن می‌باشد. در این کارخانه با به کارگیری آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا، پس از دریافت گاز طبیعی از واحد‌های NGL، با جدا کردن اتان و گازهای سنگین تر از گاز طبیعی – که تا قبل از این تنها به عنوان سوخت استفاده می شد – محصولی به حجم ۱۹۰۸۷۲۰ تن در سال با ارزش افزوده بسیار بالا برای تولید مواد ارزشمند پتروشیمیایی به واحد الفین ارسال می‌شود.

واحد الفین

واحد الفین شرکت پتروشیمی مارون با ظرفیت تولید سالیانه یک میلیون و یکصدهزار تن اتیلن یکی از معدود مگا الفین های به بهره برداری رسیده جهان می‌باشد. این واحد عظیم با تولید سالیانه ۱۱۰۰۰۰۰ تن اتیلن و ۲۰۰۰۰۰ تن پروپیلن به عنوان محصولات اصلی در تبدیل هیدروکربن ها به مواد پلیمری و پتروشیمیایی نقش اساسی دارد. محصولات ارزشمند دیگری نظیر بنزین پیرولیز،heavy c3+، متان و هیدروژن نیز به عنوان محصولات جانبی در واحد الفین تولید می‌شود.

واحد اکسید اتیلن / واحد اتیلن گلایکول

اکسید اتیلن یکی از مهمترین فرآورده های واسطه ای است که به طور وسیعی برای تهیه ترکیبات مختلف کاربرد دارد. بخش عمده اکسید اتیلن تولیدی در واحد E O، با مولکول های آب ترکیب شده، و برای تولید ۴۴۳۰۰۰ تن انواع گلایکولها در واحد اتیلن گلایکول به کار می‌رود. ماده پر ارزش اتیلن گلایکول تولید شده در شرکت پتروشیمی مارون در تهیه الیاف مصنوعی، فیلم و انوار، ضد یخ، رزین های پلی استر غیر اشباع، فیبر، کاغذ، پوشش های حفاظتی، و جوهر چاپ به کار می‌رود. همچنین اکسید اتیلن را می‌توان برای ساخت سموم دفع آفات گیاهی، ضد عفونی کننده‌ها و صد‌ها مصرف دیگر به کار برد.

واحد پروپیلن

واحد پروپیلن شرکت پتروشیمی مارون با ظرفیت تولید ۳۰۰۰۰۰ تن در سال توانایی تولید توانایی تولید انواع گرید های پلی پرولین را دارد. ارزش این حجم از تولید زمانی مشخص خواهد شد که گفته شود میزان تولید پروپیلن در شرکت پتروشیمی مارون با مجموع تولید این محصول در چهار شرکت ایرانی مشابه – که پیش از این به بهره برداری رسیده بودند -برابری می کند. گرید Hi fax inpact که در صنایع اتومبیل سازی کاربرد فراوانی دارد برای اولین بار در کشور، در واحد پروپیلن شرکت پتروشیمی مارون تولید می‌شود. سایر محصولات این واحد در تولید لوله، الیاف نساجی، لوازم خانگی، اسباب بازی، قطعات الکترونیکی، لوازم تحریر، پوشش کابل، تور و وسایل ماهیگیری، مبلمان و هزاران استفاده دیگر کاربرد فراوان دارند.

واحد پلی اتیلن سنگین

واحد پلی اتیلن سنگین شرکت پتروشیمی مارون برای تولید سالیانه ۳۰۰۰۰۰ تن پلی اتیلن سنگین طراحی شده است. این واحد توانایی تولید ۲۱ گرید مختلف پلی اتیلن سنگین را دارد که محصولات پر ارزش آن برای ساخت جعبه‌های مختلف، صندوق های حمل مواد، بطری، مواد آرایشی و بهداشتی، ظروف روغن، فیلم‌های کشسان، الیاف با مقاومت بالا، عایق کابل، لوله های فشار بالا و انواع فیلم‌های بسته بندی کاربرد فراوان دارد.
شرکت پتروشیمی مارون با ظرفیت تولید سالانه ۱/۱ میلیون تن اتیلن و ۲۰۰ هزار تن پروپیلن در زمره بزرگترین طرحها در جهان محسوب می شود، برای اولین بار در کشور C2+ ( اتان) از گاز طبیعی در واحد بازیابی اتان، استحصال شده ، طی فرآینده هایی به مواد الفینی به عنوان محصولات میاننی و فرآورده های پلیمری و شیمیایی به عنوان محصولات نهایی تبدیل می شود.
مشخصات واحدهای تولیدی
شرکت و کشور صاحب لیسانسظرفیت ( تن در سال )نام واحدردیف
لینده آلمان۷۲۰/۹۰۸/۱بازیابی اتان۱
لینده آلمان۰۰۰/۱۰۰/۱الفین ( بر اساس ظرفیت اتیلن )۲
بازل آلمان۰۰۰/۳۰۰پلی پروپیلن۳
بازل آلمان۰۰۰/۳۰۰پلی اتیلن سنگین۴

[divider]

اطلاعات تماس شرکت:

[restrict paid=true]

سایت ماهشهر:

آدرس : خوزستان، ماهشهر، منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، سایت ۲ . پتروشیمی مارون

کد پستی : ۶۳۵۳۱۶۹۳۱۱

تلفن : ۰۶۱۵۲۲۹۵۰۰۰

دورنگار : ۰۶۱۵۲۲۹۵۰۰۸

 

 

دفتر اهواز:

آدرس : اهواز ، کیلومتر ۳۰ جاده اهواز ، ماهشهر، واحد بازیابی اتان

شماره تماس : ۰۶۱۳۴۴۹۷۰۵

دورنگار :‌ ۰۶۱۳۴۴۹۷۰۶

 

دفتر تهران

آدرس : تهران- شهرک غرب- میدان صنعت- خیابان سیف- کوچه هفدهم- پلاک ۲

کد پستی : ۱۴۶۶۸۸۳۸۵۵

شماره تماس : ۰۲۱۸۶۷۵۹۸۱۴

دور نگار : ۰۲۱۸۶۷۵۹۰۸۰

 

دفتر بازرگانی

آدرس : خوزستان- ماهشهر – منطقه اقتصادی پتروشیمی – سایت ۲ – پتروشیمی مارون

کد پستی : ۶۳۵۷۱۴۷۷۶۲

شماره تماس مدیر بازرگانی : ۰۶۱۵۲۲۹۵۲۳۰

دور نگار مدیر بازرگانی : ۰۶۱۵۲۲۹۵۰۰۴

 پست الکترونیکی : Commercial@mpc.ir

دفتر بازاریابی و فروش

آدرس : تهران – شهرک غرب -میدان صنعت – خیابان حسن سیف – نبش کوچه هفدهم- پلاک ۲

کد پستی : ۱۴۶۶۸۸۳۸۵۵

شماره تماس واحد بازاریابی و فروش : ۰۲۱۸۶۷۵۹۲۴۱

دور نگار واحد بازاریابی و فروش : ۰۲۱۸۶۷۵۹۰۸۱

 پست الکترونیکی : Commercial-teh@mpc.ir

دفتر مهندسی فروش (پیگیری شکایات مشتریان)

آدرس : خوزستان-ماهشهر-منطقه اقتصادی پتروشیمی-سایت ۲- پتروشیمی مارون

کد پستی : ۱۴۶۶۸۸۳۸۵۵

شماره تماس مهندسی فروش : ۰۶۱۵۲۲۹۵۲۴۳

دور نگار مهندسی فروش : ۰۲۱۸۶۷۵۹۰۸۴

 پست الکترونیکی : se@mpc.ir

 

 

[/restrict]

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید