شرکت توان محور آذین صنعت

0
42

درباره شرکت:

شرکت توان محور در سال ۱۳۸۴ با موضوع ساخت انواع ماشین آلات و قطعات ویژه صنایع پتروشیمی و نفت در زمینی به مساحت دو هزار متر مربع در شهرک صنعتی بزرگ شیراز تاسیس گردید. این واحد کار خود را در ابتدا با ساخت انواع ماشین های CNC و قطعات صنعت سیمان آغاز نمود و با تلاش و پشت کار مدیریت و کارکنان زحمت کش خود موفق به توسعه و گسترش روز افزون خدمات خود به صنایع کشور گردید. شرکت توان محور با داشتن بخش های طراحی و مهندسی، ماشین کاری، مونتاژ و جوشکاری، کنترل کیفیت، رنگ آمیزی و تولید قطعات فایبرگلاس و با بهره گیری از امکانات مناسب و پرسنل مجرب قادر به تولید انواع قطعات کامپوزیتی(شامل انواع شاف های انتقال نیرو فایبرکربن، کلاچهای اطمینان کامپوزیتی، لوور و صفحات موجدار،…) و همچنین طراحی و ساخت قطعات فلزی سبک و سنگین می باشد.

هدف شرکت:

شرکت توان محور آذین صنعت ، شرکتی است تولیدی ، صنعتی که در زمینه تولید درایو شفت فایبرکربن. فعالیت می کند . مدیریت شرکت متعهد است « نظام مدیریت کیفیت » مبتنی بر استاندارد “ ISO/TS 29001:2010 “ را به منظور اهمیت بر آورده سازی الزامات و نیازمندی های مشتری و استاندارد و بهبود مستمر اثر بخشی سیستم مدیریت کیفیت ، به اجرا در آورد. به همین منظور شعار” انجام کار با کیفیت بهترین تبلیغ شرکت ” را سر لوحه کار خود قرار می دهد و از تمامی مدیران و کارکنان خود می خواهد که جهت استقرار استاندارد مذکور همه توان خویش را بکار گیرند .

محصولات شرکت:

قسمت کامپوزیتی مرکزی در درایو شفت فایبر کربن، وزنی معادل با ۲۵/۰ برابر نمونه فولادی مشابه دارد. این کامپوزیت های پیشرفته توان محور در هنگام سرویس دهی به دلیل طراحی اصولی و مقاومت بالا در برابر خوردگی، کارایی بالایی را از خود نشان می دهند. با توجه به تقریبا دو برابر بودن سرعت بحرانی این شفت ها نسبت به نمونه فولادی و همچنین حدود ۸۰% کاهش در نیروهای وارد بر یاتاقان ها؛ ارتعاشات اتصالات کامپوزیتی توان محور کاهش و عمر مفید یاتاقان افزایش می یابد.

با توجهبه عدم نیاز به جرثقیل در نصب عمده اتصالات توان محور، فرآیند نصب بسیار آسانتر انجام خواهد شد. مجموع اتصالات برج خنک کننده توان محور، وزنی کمتر از ۴۵ کیلوگرم دارند که در اینصورت کارگران به راحتی می توانند آن را حمل کنند

مدل ویژه این کامپوزیت های کارآمد بین ۳٫۵ تا ۵ برابر آلیاژهای فولادی است و در نتیجه این اتصالات کامپوزیتی را می توان در فاصله ای حدود دو برابر اتصالات فولادی بدون هیچ گونه یاتاقان اضافی مورد استفاده قرار دارد. با توجه به چگالی کمتر و سفتی ویژه بیشتر این مواد کامپوزیتی، در عمل میتوان از آن سیلندرهایی با قطر بیشتر تولید کرد که در نمونه های فولادی میسر نیست. یک محور رانش ۶ متری یک پارچه توان محور بسته به شرایط کاری خود، ۵۰-۲۰ کیلوگرم وزن دارد؛ در صورتی که نمونه معادل این محور رانش از جنس فولاد، محوری دو تکه به وزن ۲۴۰-۱۳۰ کیلوگرم خواهد بود. حذف یاتاقان های ثابت به معنای تعمیر و نگه داری کمتر و بنابراین کاهش هزینه ها و اطمینان بیشتر است.

مزایای شفت های کامپوزیتی

افزایش عمر یاتاقان‌ها

کاهش ارتعاشات جرم کاهش‌یافته

کاهش نیروهای وارد بر یاتاقان‌ها

کاهش اینرسی

افزایش عمر مفید

کاهش تعمیرات و نگهداری

افزایش ایمنی

کاهش هزینه‌های استفاده مقاوم در محیط‌های شیمیایی

وزن کم

مقاوم در برابر خوردگی

ضریب انبساط حرارتی پایین

درایوشافت با انعطاف پذیری بالا

عدم نیاز به هم‌محوری با دقت بالا

بالا بودن استحکام  و خواص مکانیکی نسبت به وزن

نصب آسان

فلنج فولادی ابزار و حلقه هایی دیسکی شکل هستند که همیشه به صورت جفت به کمک پیچ و مهره به یکدیگر متصل می شوند و دارای سوراخ هایی در اطرافشان هستند که برای اتصال استفاده می شود و هنگامی که وارد لوله می شوند یک سد ایجاد کرده و لوله را مسدود می کند و کاربرد اصلی آن نیز بستن اتصال قطعات، لوله ها، شیرآلات و دستگاه ها به یکدیگر است واز کاربرد دیگر آن میتوان به تغییر مسیر و تغییر قطر لوله ها اشاره کرد.

 فلنج فولادی از لحاظ کاربرد  به دسته های مختلف: سطح ساده، سطح برجسته، حلقه مشترک، نرو ماده، صفحه شیاردار و… تقسیم می شود آب بندی بین دو فلنج توسط که در بین آن ها قرار داده می شود انجام می گیرد. جنس فلنج ها از فولاد وآلیاژهای از چدن، استیل و سایرمتریال فلزی ساخته می شود.

فلنج های کامپوزیتی، یک عضو از اتصالات توان محور است. این عضو، گشتاور را از المان قابل انعطاف به قسمت مرکزی منتقل می کند.همه این ساختار کامپوزیتی از تقویت کننده های الیاف پیوسته ساخته شده است و وزن کمی دارد و از سوی دیگر، هیچ گونه فلزی در آن به کار برده نشده است. مسیر زاویه ای الیاف به منظور حداقل کردن تنش های وارد بر فلنج و حداکثر کردن ظرفیت تحمل گشتاور توسط آن، بهینه سازی شده است. این طراحی بیشترین عمر خستگی را در برج های خنک کننده تامین می کند و در برج های خنک کننده ای که محیطی پر از کلر دارند، مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی از خود نشان می دهد. یکی از ویژگی های این طراحی، حجم زیاد الیاف کامپوزیتی در حلقه تقویت کننده(ناحیه هاشور خورده) در همه محیط فلنج است. این حلقه مقاومت و سختی اضافه ای را در ناحیه پیچ ها تامین می کند که منجر به بیشترین صحت در اتصال پیچ ها و المان های انعطاف پذیر می شود

تولیدکنندگان دیگر، این فلنج‌ها را به صورت تصادفی از الیاف شیشه تولید می‌کنند و بنابراین مقاومت مناسب فلنج‌های توان محور در برابر خستگی را نخواهند داشت. چنین فلنج‌هایی دیگر حلقه تقویت کننده را ندارند و در برج‌های خنک کننده‌ای که در شرایط خستگی کار می‌کنند، مستعد به شکست‌های ناشی از خستگی خواهند بود.

 

ارتعاشات محور رانش به علت فرکانس انتقال تیغه‌ها Blade Pass Frequency (BPF)

فرکانس طبیعی عرضی (LNF)، به سختی تیر و وزن کوپلینگ کامپوزیت وابسته است. همه تیرها یک فرکانس طبیعی مخصوص به خود را دارند. محور رانش، یک تیر بلند و باریک است و معمولاً فرکانس طبیعی عرضی‌ آن به صورت سرعت بحرانی بیان می‌شود. سرعت بحرانی محور در Select-C 2007 محاسبه و به خریدار ارائه می‌شود. فرکانس انتقال تیغه‌ها برابر با حاصل ضرب تعداد تیغه‌ها در سرعت فن است. تیغه‌های فن در برج خنک کننده بر اثر نوسانات فشار بر اجزای مجاور از جمله محور رانش، یک فرکانس اجباری القا می‌کند. هنگامی که فرکانس طبیعی محور رانش بر فرکانس انتقال تیغه‌ها منطبق شود، نوسانات فشار بر روی محور رانش منجر به ارتعاش انتقال تیغه‌ها (Blade Pass Vibration) می‌شود.

قرار گرفتن محور رانش تحت هارمونیک عبور تیغه‌ها، گاهی منجر به خروج از صفحه می‌شود. این ارتعاشات محور رانش، معمولاً در موتور و جعبه دنده آشکار می‌شود. با وجه به این پدیده‌ها باید فرکانس طبیعی محور و فرکانس انتقال تیغه‌ها با فاصله ۸% طراحی شوند تا اطمینان از عدم اختلاط آن‌ها حاصل شود. محورهای تولیدی توان محور، کمترین ارتعاشات را در کل طیف کاری دارند.

مؤسسه تکنولوژی خنک‌کاری (CTIضریب ۳/۱ را برای نسبت سرعت بحرانی به سرعت کاری پیشنهاد می‌دهد. این ضریب ۳/۱ زمانی که هنوز محورهای رانش کامپوزیتی استفاده نمی‌شد و تنها محورهای رانش فولادی مورد استفاده قرار می‌گرفت، ارائه شده است. محورهای فولادی وزن زیادی دارند، در اثر تغییر دما در آن‌ها اعوجاج ایجاد می‌شود، کمتر قابل پیش‌بینی هستند و در محدوده سرعت بحرانی، خطرآفرین می‌شوند. وزن یک محور کامپوزیتی در حدود ۳۵ درصد وزن یک محور فولادی مشابه است و از لحاظ ابعادی نیز پایدار است. با توجه به وزن کمتر این محورهای کامپوزیتی، میزان انحراف آن‌ها به مقدار قابل توجهی کمتر از انواع فولادی است و در محدوده سرعت بحرانی مطمئن‌تر هستند. آزمایش‌های متعدد اثبات کرده است که محدوده ۳/۱ برای محورهای کامپوزیت الزامی نیست و ضریب ۱۵/۱ در این حالت مناسب است. ابعاد و مواد هر یک از محورهای تولیدی توسط توان محور تحت آزمایش قرار گرفته و تغییرات فرایند تولید تنها منجر به %۳± تغییر در فرکانس طبیعی عرضی محور شده است.

استفاده از ضریب ۱۵/۱ هنگامی که محور از تولید کنندگان دیگر خریداری شود، به علت تغییرپذیری زیاد فرایند تولید توسط آن‌ها، توصیه نمی‌شود. همان‌گونه که پیش‌تر نیز ذکر شد، تغییرات تولید در شرکت توان محور تنها منجر به %۳± در فرکانس طبیعی عرضی محور می‌شود. این حقایق نشانگر آن است که محدوده اطمینان ۱۵% در سرعت کارکرد برای محور رانش ایمن، مناسب است.

گریتینگ کامپوزیتی تولید شده از الیاف شیشه تقویت شده برای استفاده های صنعتی و تجاری است. گریتینگ های کامپوزیتی صفحاتی مشبک هستند که به علتمقاومت بالا، امکان عبور نور و زیبایی ظاهری هم چنین مقرون به صرفه بودن نسبت به گزینه های مشابه یکی از بهترین انتخاب ها جهت پوشش و پله کارخانه ها و ساختمان های شهری می باشد. در گریتینگ های کامپوزیتی عامل اصلی خرابی مانند خوردگی به طور کامل حذف شده است. گریتینگ های شرکت توان محور در سایزها و رنگ های مختلف طبق درخواست مشتری ارائه می گردد. این گریتینگ ها در پروفایل های مختلفی طبق درخواست مشتری  و با توجه به شرایط کاری طراحی و تولید می شود.

مزایای گریتینگ کامپوزیت

مقاومت بالا

سبک وزن

مقاوم در برابر خوردگی و حررات بالا

تعمیر و نگهداری پایین

سطح برتر ضد لغزش

سیستم قفل انحصاری

عدم ایجاد انحنا در اثر بار زیاد

ظاهر زیبا در رنگ های مختلف

کاربرد گریتینگ

در پالایشگاه و پتروشیمی

سکوهای نفتی درآب های شور

پله ها و راهروهای اطراف مخازن

کشتی سازی و بارگیری اسکله ها

صنایع غذایی و شیمیایی

دریچه های فاضلاب

کانال های برق و دیتا

گریتینگ زیردریایی

پله های فرار و پله های اسپیرال

شرکت توان محور به دلیل نیاز روز افزون صنایع نفت، گاز و پتروشیمی به قطعات مختلف توربوماشین ها به خصوص پمپ ها و کمپرسورها با توجه به فرسودگی، شکستگی و… بر اساس سفارش این شرکتها، اقدام به تولید این قطعات می­نماید.

این شرکت توانایی تولید قطعاتی مانند کوپلینگ­ها (Couplings)در دو نوع فلزی و فایبر کربنی، ساپورتها (Supports)، بیرینگ­ها (Bearings)، شفت­های (Shaft) فلزی و کامپوزیتی، shaft seal، Impeller، انواع shaft sleeve، Deflectors، انواع بوش، دیسک بالانس (Balancing disk)، قطعات مختلف آب­بندی و … با بالاترین کیفیت ممکن را داراست.

المان‌های قابل انعطاف توان محور به منظور مقاومت در شرایط سخت و غیرهم‌محوری‌های زیاد موجود در برج‌های خنک کننده تولید می‌شوند. این المان‌ها، دیسک‌های یک‌پارچه‌ای هستند که از مواد کامپوزیتی پیشرفته تولید می‌شوند و بوش‌هایی از جنس فولاد ضد زنگ نیز در آن‌ها تعبیه شده‌ است. همه این اجزا به منظور حمل ساده‌تر و جلوگیری از ساییدگی و خوردگی در محفظه‌ای از جنس یورتان بسته‌بندی می‌شوند. خواص فیزیکی و مکانیکی الیاف پیوسته بیانگر ظرفیت تحمل غیرهم‌محوری زیاد و عمر کاری زیاد است. المان‌های قابل انعطاف توان محور دارای عمر خستگی بسیار بالا و نصب آسان است.

در این نوع از المان‌های کامپوزیتی، عوامل اصلی خرابی انواع فلزی مانند ساییدگی، خوردگی و میکرو ترک‌های خستگی به طور کامل حذف شده است و بنابراین هزینه‌های تعمیر و نگهداری به شدت کاهش یافته و فرایند نصب نیز آسان‌تر شده است. این المان‌ها در سخت‌ترین شرایط کاری می‌توانند سال‌های زیادی بدون هیچ‌گونه مشکلی به کار خود ادامه دهند.

المان‌های قابل انعطاف توان محور در ابعاد گوناگون و ظرفیت تحمل گشتاورهای مختلف ارائه می‌شوند. ظرفیت تحمل گشتاورها بر اساس آزمایش‌های دینامیکی و استاتیکی به گونه‌ای ارائه می‌شوند که عمر خستگی بی‌نهایت را در آن گشتاور و غیرهم‌محوری تأمین کنند.

المان‌های قابل انعطاف تنها قسمتی از اتصالات هستند که نیروهای متناوب را تحمل می‌کنند و از این رو پدیده خستگی در آن‌ها از اهمیت بسزایی برخوردار است. کامپوزیت‌های زمینه اپوکسی تقویت شده با الیاف کربن با کارایی بالا که توسط توان محور تولید می‌شوند، پس از بی‌نهایت دور در MPa689 نیز همچنان بدون واماندگی به کار خود ادامه می‌دهند و در نتیجه عمر خستگی المان‌های قابل‌انعطاف توان محور در حد عمر تئوری است.

اطلاعات تماس

تلفن:
۰۷۱-۳۷۷۴۴۲۵۷
۰۷۱-۳۷۷۴۴۲۵۸
۰۷۱-۳۷۷۴۴۲۵۹

ایمیل:
info@tananmrhvar.ir

آدرس کارخانه:
شیراز- شهرک صنعتی بزرگ -بلوار پژوهش جنوبی – خیابان ۳۰۷ – شماره ۱۷
کد پستی: ۷۱۵۸۱۸۴۱۵۶

سایت:
tavanmehvar.ir

1دنبال کننده‌دنبال کردن
158دنبال کننده‌دنبال کردن
0مشترکاشتراک

آخرین مطالب

استخدام خانم در شرکت چوبریزان پارس

موقعیت: شیراز تحصیلات: لیسانس جنسیت: خانم شرکت چوبریزان پارس واقع در شهرک صنعتی شیراز جهت تکمیل کادر خود از واجدین شرایط ذیل دعوت به همکاری می نماید: ردیف عنوان شغلی شرایط احراز 1 کارشناس و مهندس شیمی خانم حداکثر...
نرم افزار CHEMKIN

نرم افزار CHEMKIN

آخرین مطالب دایره المعارف

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید