دومین سمینار شیمی کاربردی ایران (منقضی شد)

0
20

دومین سمینار شیمی کاربردی ایران (منقضی شد)

[box type=”success” ]تاریخهای مهم: تاریخ برگزاری: ۵ شهریور ۱۳۹۶ تا ۶ شهریور ۱۳۹۶
مهلت ارسال اصل مقالات: ۳۰ تیر ۱۳۹۶
مهلت ثبت نام در کنفرانس: ۵ مرداد ۱۳۹۶[/box]

[divider]

دومین سمینار شیمی کاربردی ایران در تاریخ ۵ شهریور ۱۳۹۶ تا ۶ شهریور ۱۳۹۶ توسط دانشگاه زنجان -انجمن شیمی ایران و تحت حمایت سیویلیکا در شهر زنجان برگزار می شود.با توجه به اینکه این همایش به صورت رسمی برگزار می گردد، کلیه مقالات این کنفرانس در پایگاه سیویلیکا و نیز کنسرسیوم محتوای ملی نمایه خواهد شد و شما می توانید با اطمینان کامل، مقالات خود را در این همایش ارائه نموده و از امتیازات علمی ارائه مقاله کنفرانس با دریافت گواهی کنفرانس استفاده نمایید.

حوزه های تحت پوشش: شیمی ، مهندسی شیمی (عمومی)
برگزار کننده: دانشگاه زنجان -انجمن شیمی ایران
سایر برگزار کنندگان: تحت حمایت سیویلیکا
شهر برگزاری: زنجان

شیمی در زندگی امروز دارای دایره‌ای گسترده از گوشه گوشه منزل تا صنایع مختلف در حوزه نفت، غذا تا درمان می‌باشد. علی‌رغم اینکه شیمی یک علم پایه‌ای است، در دایره تعریف و کار می‌تواند فراتر از آن باشد و این در حالی است که سرعت بالای رشد علم و صحنه رقابت علوم پایه‌ای­ در بسیاری مواقع مجال توجه عمیق و ایجاد حلقه مناسب بین جامعه صنعتی و اجتماعی با شیمی را کمرنگ می‌کند. تعریف نیازهای صنایع و مراکز مختلف، در زبان شیمی و همچنین ارائه دستاوردهای عالم شیمی به شکل ملموس‌تر و نزدیک‌تر به حلقه نهایی استفاده، ضرورتی انکارناپذیر است. وجود گرایشی در شیمی با عنوان شیمی کاربردی که علاوه بر آشنایی کافی با تمام جنبه‌های شیمی، آشنایی لازم با اصول مهندسی و صنعتی داشته باشد راهگشای مناسبی است و در این راستا تربیت متخصصان با دیدگاه­های مناسب و جهت‌دار صنعتی و آشنا با صنایع در دوره کارشناسی، تخصص مداری زمینه­ایی در مقاطع تحصیلات تکمیلی نظیر تکنولوژی پلیمر، چرم، الکتروشیمی صنعتی، کنترل حفاظت محیط‌زیست، آب و تصفیه پساب‌های صنعتی، صنایع دارویی، طراحی بنیادی، بهینه‌سازی … ازجمله رسالت‌های اصلی این رشته در بعد آموزشی و پژوهشی است. رسالت اصلی شیمی کاربردی در کنار سایر گرایش‌های شیمی ایجاد مرزهای مشترک علمی و صنعتی، رفع نیاز و مشکلات مرتبط و ارائه راهکارهای مناسب با دیدگاه کاربردی است. در این راستا همکاران شیمی کاربردی تلاش دارند جهت رفع نیازهای صنایع در زمینه‌های مختلف با توجه به پتانسیل‌های داخلی، استفاده از مواد صنعتی، توجه به جنبه‌های اقتصادی و کار در مقیاس فراتر از مقیاس­های آزمایشگاهی گام‌های مؤثری بردارند و امید است برگزاری کنفرانس‌های شیمی کاربردی گامی مؤثر در این جهت باشد.

محورهای سمینار:

        تصفیه آب و پساب
شیمی کاتالیست
صنایع شیمیایی و نوآوری‌های صنعتی
شیمی و فناوری پلیمر
شیمی و صنایع دارویی
کاربرد شیمی در صنایع غذایی
کاربرد شیمی در حفاظت محیط زیست
کاربرد نانو فناوری در صنایع شیمیایی
آموزش شیمی کاربردی
شیمی و فناوری صنایع سرب و روی
فیتوشیمی
شیمی و فناوری رنگ
الکتروشیمی صنعتی و خوردگی
شیمی صنایع نفت و پتروشیمی
کاربرد شیمی در انرژیهای نو و تجدید پذیر
شیمی و فناوری چرم
مدل سازی و شبیه‌سازی فرایندهای شیمیایی
ایمنی در شیمی و صنایع شیمیایی

 

[box type=”info” ]اطلاعات تماس: تلفن دبیرخانه: ۰۲۴۳۳۰۵۲۴۷۷
فکس دبیرخانه: ۰۲۴۳۳۰۵۲۴۷۷
آدرس پستی دبیرخانه: زنجان- بلوار دانشگاهدانشگاه زنجان-دانشکده علوم- گروه شیمی- دبیرخانه دومین سمینار شیمی کاربردی ایران -کد پستی: ۴۵۳۷۱-۳۸۷۹۱
ایمیل: iacs2@znu.ac.ir
وبسایت: پایگاه رسمی کنفرانس[/box]

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید