جلسه دوم: آموزش مقدمات مایکروسافت ورد

0
59

به نام خدا

با سلام

با جلسه دوم آموزش مایکروسافت ورد در حدمت شما هستم. در جلسه اول نگاهی داشتیم به نخوه فعال کردم خط کش، تغییر اندازه کاغذ، چپ چین و راست کردن.

مباحثی که در این جلسه آموزش می دهم عبارتند از:

  1. تراز کردن (Justify) پاراگراف ها
  2. تغییر اندازه فاصله بین سطرها
  3. تغییر جهت گیری صفحه (عمودی یا افقی کردن کاغذ)

 

۱)تراز کرن (justify) پاراگرافت ها

بعد از چپ چین و راست کردن پاراگراف ها، مشاهده می کنید که انتهای سطرهای پاراگراف در یک راستا نیستند. برای حل این مشکل از زبانه HOME و از بخش Paragraph بر روی Justify کیک کرده و از منوی باز شده، Justify را انتخاب کنید (مطابق شکل زیر).

جلسه دوم: آموزش مقدمات مایکروسافت ورد

۲) تغییر اندازه فاصله بین سطرها

به منظور تغییر اندازه فاصله بین سطرها از زبانه HOME و از بخش Paragraph بر روی Line and Paragraph Spacing کلیک کرده و فاصله مورد نظر خود را انتخاب کنید (مطابق شکل زیر).

تغییر فاصله بین سطرها

به طور پیش فرض فاصله های ۱٫۰، ۱٫۱۵، ۱٫۵، ۲٫۰، ۲٫۵ و ۳ در این لیست وجود دارد. اگر فاصله مورد نظر شما در این لیست موجو نیست، کافی است بعد از انتخاب Line and Paragraph Spacing، از لیست باز شده، Line Spacing Options را انتخاب کنید تا پنجره زیر باز شده و از بخش Spacing، مقداری را در مقابل At وارد کنید (مطابق شکل زیر).

تغییر فاصله بین سطرها

 

۳) تغییر جهت گیری صفحه (عمودی یا افقی کردن کاغذ)

به صورت پیش فرض، کاغذ در حالت عمودی (Portrait) قرار دارد. برای تغییر آن به حالت افقی (Landscape) از زبانه PAGE LAYOUT و از بخش Page Setup بر روی Orientation کلیک کرده و Landscape یا Portrait را انتخاب کنید (مطابق شکل زیر).

جلسه دوم: آموزش مقدمات مایکروسافت ورد

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید