آموزش کار با پاراگراف ها در مایکروسافت ورد

0
21

به نام خدا

پاراگراف ها یکی از مهمترین قسمت ها در مایکروسافت ورد می باشند، به همین دلیل در این جلسه و دو جلسه بعدی قصد دارم کار با پاراگراف ها را آموزش دهم.

موضوعی که در این جلسه آموزش می دهم ایجاد فاصله قبل و بعد از پاراگراف ها می باشد.

فاصله قبل و بعد از پاراگراف ها

به طور پیش فرض در مایکروسافت ورد بعد از هر پاراگراف ها فاصله ای به اندازه ۸pt با پاراگراف بعدی وجود دارد. اگر می خواهید این فاصله را حذف کنید از زبانه HOME و از بخش Paragraph بر روی Line ans Paragraph Spacing کلیک کرده و Remove Space After Paragraph را انتخاب کنید (مطابق شکل زیر).

در صورتیکه می خواهید قبل از پاراگراف هم فاصله ای وجود داشته باشد از زبانه HOME و از بخش Paragraph بر روی Line and Paragraph کلیک کرده و Add Space Before Paragraph را انتخاب کنید. با این کار فاصله ای به اندازه ۱۲pt به قبل از پاراگراف افزونه می شود (شکل زیر).

با دو روش فوق، فاصله های پیش فرض مایکروسافت ورد ایجاد یا حذف می شود. اگر می خواهید مقدار این فاصله را خودتان تعیین کنید از بانه HOME و از بخش Paragraph بر روی فلش کوچکی که در گوشه پایین سمت راست وجود دارد کلیک کنید تا پنجره Paragraph باز شود. در این پنجره و در بخش Spacing دو عبارت Before و After وجود دارد که در مقابل هر کدام کادری قرار دارد. اگر این مقدار برابر با صفر باشد بدین معنی است که هیچ فاصله ای وجود ندارد در غیر این صورت، عدد نشان داده شده، بیانگر فاصله موجود قبل یا بعد از پاراگراف می باشد. مقدار دلخواه خود را نیز می توانید در این کادر وارد کنید تا به قبل یا بعد از پاراگراف اعمال شود (تصویر زیر).

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید