آموزش افزودن فونت به مایکروسافت ورد

0
28

به نام خدا

در جلسه امروز قصد دارم نحوه افزودن فونت به مجموعه فونت های موجود در مایکروسافت ورد را آموزش دهم. در حالت پیش فرض تعداد فونت های کمی در مایکروسافت ورد وجود دارد، علی الخصوص فونت های فارسی! در انتهای آموزش می توانید تعدادی از فونت های مورد نیاز در نگارش پایان نامه، پروژه، سمینار و … را دانلود کنید.

در واقع به منظور افزودن فونت به مایکروسافت ورد، باید فونت های مورد نظر به مجموعه فونت های ویندوز اضافه شود و در نتیجه از این فونت ها می توان در تمامی قسمت های ویندوز (از جمله مایکروسافت ورد، پاورپوینت، اکسل و …) استفاده کرد.

دو روش عمده برای افزودن فونت وجود دارد:

  1. نصب مستقیم فونت
  2. کپی فونت(ها) به مجموعه فونت های ویندوز

نصب مستقیم فونت:

به منظور نصب مستقیم فونت، ابتدا با دوبار کلیک بر روی فایل فونت، آن را باز کنید. در قسمت بالای فایل، دو گزینه مشاهده می کنید: Print و Install.

آموزش نصب فونت

با کلیک بر روی Install فونت مورد نظر نصب می شود.

کپی فونت(ها) به مجموعه فونت های ویندوز

در صورتیکه نیاز به نصب تعداد فونت های بیشتری دارید، روش اول پاسخگو نخواهد بود، زیرا زمان زیادی برای نصب فونت، صرف خواهید کرد. در این حالت بهترین روش این است که فونت های مورد نظر را به مجموعه فونت های ویندوز کپی کنید!

سوالی که در اینجا شاید به ذهنتان برسد این است که چگونه می توان به مجموعه فونت های ویندوز دست یافت.  روش های مختلفی برای دستیابی به فونت های ویندوز وجود دارد که ما در اینجا دو روش به شما آموزش می دهیم.

یکی از این روش ها این است که مسیر زیر را در سیستم خود باز کنید:

C:\Windows\Fonts

توجه: منظور از C، درایوی است که ویندوز بر روی آن نصب شده است.

روش دیگر دستیابی به این پوشه از طریق Control Panel می باشد. اگر Control Panel در حالت Category می باشد، ابتدا وارد قسمت Appearance and Personalization شوید و سپس بر روی Font کلیک کنید.

اگر Control Panel در حالت icons قرار دارد، در همان صفحه بر روی Font کلیک کنید.

آموزش نصب فونت

آموزش در اینجا به پایان می رسد. در ادامه می توانید تعدادی از فونت های مورد نیاز را طریق لینک های زیر دانلود کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید