نرم افزار CHEMKIN

0
18
نرم افزار CHEMKIN
CHEMKIN

ANSYS CHEMKIN نرم افزاری شناخته شده و قدرتمند برای مدلسازی و شبیه سازی راکتورهای شیمیایی و واکنش های احتراقی می باشد. برای توسعه سیستم احتراق در خودروهای سواری، کامیون ها، موتورهای جت، دیگ های بخار و تجهیزات کاربردی در پردازش مواد استفاده می شود.

این نرم افزار به دلیل استفاده از مکانیسم دقیق انجام واکنشهای شیمیایی تبدیل به نرم افزاری قدرتمند و با دقت بالا در شبیه‌سازی واکنشهای احتراق کاتالیستی و غیر کاتالیستی شده است.

نرم افزار CHEMKIN

پیش بینی و فهم تاثیرات ناشی از واکنش های شیمیایی در سیستم های حمل و نقل، تولید انرژی و پردازش مواد یکی از اصول کلیدی در توسعه و ارتقای این سیستم هاست. طراحان و مهندسان توربین های گازی، دیگهای بخار و موتورهای پیستونی علاوه بر تلاش برای کاهش میزان سوخت مصرفی و گازهای گلخانه ای باید به عملکرد سیستمهای خود نیز توجه داشته باشند. تمامی موارد ذکر شده نیز به سادگی امکان پذیر نبوده و نیاز به ابزاری قدرتمند دارد تا با استفاده از آن بتوان همگی جوانب را به طور کامل بررسی و کنترل نمود. از جمله کاربردهای دیگر نرم افزار کمکین می توان توانایی در محاسبه‌ی دمای شعله، شبیه‌سازی انواع توربین‌ها، احتراق موتور جت، آنالیز سرعت واکنشها و تولید خروجی به منظور استفاده در نرم‌افزار فلوئنت و ده‌ها مورد دیگر نام برد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید